CR044461F
Mfr.Part #
CR044461F
Description
RES SMD 4.46K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
4.46 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%